Jak kompleksowo zbadać stan techniczny przyczepy

Kiedy mamy już sprawdzone podwozie i karoserię przyczepy kempingowej, powinno się teraz przejść do obserwacji wnętrza przyczepy. Po pierwsze, powinniśmy natychmiast po wejściu do przyczepy zastanowić się czy nie czuć jakiś przykrych zapachów, przede wszystkim czy nie czuć zapachu stęchlizny. Zapach ten niejednokrotnie jest spowodowany przeciekiem, bądź nie skrupulatnym dbaniem. Konieczne jest zajrzenie we wszystkie zakamarki, gdyż może się tak zdarzyć, że w dolnych partiach, przy podłodze gromadzi się pleśń od nadmiernej wilgoci. Oceniamy również ogólny stan tapicerki, zawiasów, zamków od szafek, drzwi, a także okien. Koniecznie należy zweryfikować stan wentylacji a konkretnie samych otworów wentylacyjnych, nie pomijając przy tym świetlików, okien dachowych i ściennych. Przyjrzymy się dość dobrze czy na ścianach nie ma zacieków, jak również czy podłoga jest odpowiednio twarda i sucha. Jeśli zauważą Państwo coś niepokojącego, szczególnie jeśli podłoga się ugina, wówczas można mieć przypuszczenia iż sklejka jest spróchniała, co oznacza poważny remont przyczepy i, jak wiadomo duże koszty z tym powiązane. Najlepiej jest umówić się na oglądanie przyczepy po długim, intensywnym opadzie deszczu, wówczas precyzyjnie można ocenić czy w jakimś miejscu nie przecieka.

Będąc w przyczepie warto po naciskać ściany, wtenczas można zweryfikować czy nie było wymienianej sklejki, bądź laminatu, a także czy konstrukcja jest odpowiednio sztywna. Mając ogólny pogląd na wnętrze przyczepy, można przejść do obejrzenia poszczególnych jej miejsc, bądź pomieszczeń. Jednym z nich jest łazienka. Tak jak przy oglądaniu wcześniejszego wnętrza, powinniśmy tak samo obejrzeć łazienkę. Sprawdzany czy sprzęty łazienkowe nie są popękane, czy na ścianach nie ma zacieków, czy podłoga się nie ugina, czy ogólnie konstrukcja w tym miejscu jest odpowiednio sztywna, a dodatkowo szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na szczelność rur z wodą, jak również miejsca styków rur z podłogą i dachem.

Bardzo istotne jest, aby instalacja wodno-kanalizacyjna była sprawna a tym samym, ażeby w jakimkolwiek miejscu nie przeciekała, gdyż wszelkie naprawy są bardzo kosztowne, czasochłonne i uciążliwe. Dodatkowo, należy mieć na uwadze, ażeby wykonać w przyczepie remontu, wówczas większość rzeczy w niej znajdujących się trzeba zdemontować.