Przeczytaj jak potrzebny jest wybór odpowiednich kosmetyków dla naszej cery

Większość z nas poszukując odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezmiernie ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy dobrać puder na uroczyste wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby wybrany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Nadto, wskazane jest, aby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dokładnie kryjące wszelkie niedoskonałości, a dodatkowo matujące. Jeśli jeszcze, będziemy chciały uzyskać efekt estetycznej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w doskonały sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle rzadkiej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych porad. Wiemy dobrze, że dobór właściwego podkładu jest bardzo skomplikowany.

Większość spośród nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do rodzaju cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy zastosować podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład był odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo rzadki ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, ponieważ te wyróżniki są kwestią indywidualną. Namawiamy do specjalistycznego ocenienia rodzaju skóry, gdyż z pewnością usprawni to wybór wszelkich używanych kosmetyków.